Magic Touch

הפיתרון הגאוני ללמידה פרונטלית, אינראקטיבית והיברידית

פתרון מהפכני יהפוך את הלוח המחיק בכיתה  למסך מגע חכם ואינטראקטיבי

במהלך שנת הלימודים 2020 במהלך המגיפה, רוב המכללות דיווחו שהן מציעות צורה כלשהי של אפשרויות למידה היברידיות לתלמידיהן. אבל מהי כיתה היברידית? והאם מודל ההוראה הזה יכול להימשך מעבר לסוף המגיפה? בואו להבין את מודל הלמידה ההיברידית, וכיצד שיפורים בטכנולוגיה יכולים לאפשר למודל הזה להמשיך גם בעתיד.

מהי למידה הברידית?

למידה היברידית היא מצב שבו חלק מהתלמדים לומדים בכיתה וחלק בבית או בכיתה אחרת. מודל הלמידה ההיברידית צבר תאוצה גדולה בשנות הלימודים 2020/2021 בעקבות מגיפת הקורונה. יש הרבה יתרונות נוספים (לצד חסרונות כמובן) ללמידה ההיברידית - יתרונות שיכולים להימשך גם בעתיד.

האם למידה הברידית כאן כדי להשאר?

התשובה הקצרה: כן.  אמנם חשוב לאפשר לתלמידים הלומדים הכי טוב בכיתה ללכת לבית הספר בכל יום מחדש - ויש יתרונות ברורים לשיתוף פעולה אישי קבוע - בתי ספר שיכולים לספק אפשרויות למידה היברידית יכולים לתת מענה למגוון רחב יותר של תלמידים, לאפשר ליותר תלמידים ללמוד במתכונת המתאימה להם ביותר ולספק סביבת למידה שוויונית יותר.

 

סביר להניח שתלמידים רבים במודל ההיברידי עדיין יסיימו כתלמידים מסורתיים. ייתכן שיש להם סביבה מסיחת דעת בבית, או שאין להם חיבור אינטרנט אמין או משאבים אחרים שהם צריכים ללמוד ביעילות. או שהם פשוט מעדיפים את סביבת הכיתה על פני למידה עצמאית. מתן אפשרות לתלמידים להשתתף בשיעורים מקוונים, או אפילו לצפות בהקלטה של ​​השיעור מאוחר יותר, מאפשר לכל אחד את ההזדמנות ללמוד באופן המתאים ביותר להעדפותיו ולמצבו.

בנוסף, ישנם מספר יתרונות נוספים ללמידה הברידית.  בעוד שהמגיפה תשכך בסופו של דבר, היכולת לגשת לשיעורים מהבית פירושה שסטודנטים יכולים גם להימנע מהפצת מחלות אחרות כמו שפעת או הצטננות בקמפוס או בבית הספר, והם לא יצטרכו לפספס רק בגלל שהם חולים.

למידה הברידית תאפשר גם להמשיך את השיעורים במזג אוויר סוער, כמו סופות חורף.  כתוצאה מכך, תלמידים יכולים להשתתף בזמן השיעור הנדרש לעתים קרובות יותר מאשר במודל בית ספר מסורתי.

אפשרות נוספת היא למידה מרחוק, שבה התלמידים מסיימים 100% מהקורס ללמידה מרחוק (או אפילו את השכלתם/התואר המלא שלהם) במתכונת מקוונת. זה אידיאלי עבור חלק מהתלמידים, אולם לאפשרויות למידה מרחוק אין הזדמנויות רבות לתלמידים לקיים אינטראקציה עם עמיתיהם ויכולות להזניח את הצורך של התלמיד לתקשר ולהתחבר. סטודנטים זקוקים ללמידה אישית לפחות חלק מהזמן, אפילו ברמת המכללה, כדי שהם יוכלו ללמוד כיצד ליצור קשרים חברתיים ולשתף פעולה בסביבות שונות.

למידה היברידית מציעה את הטוב משני העולמות, ומאפשרת לתלמידים אפשרויות גמישות ללמידה יעילה ומרתקת כאחד. השאלה הבאה היא, איזו טכנולוגיה נדרשת עבור כיתה היברידית?

איך מקימים כיתה הברידית?

אם ברצונכם לנסות את מודל הלמידה ההיברידית, אתם ודאי מתלבטים לאיזו טכנולוגיה תידרשו. כדי לעשות זאת בצורה טובה, יש ליצור כיתה שעובדת היטב הן ללומדים באופן אישי והן ללומדים בבית. בואו נסתכל על הטכנולוגיה הנדרשת ליצירת כיתת למידה היברידית.

מספר התלמידים הנוכחים פיזית בכיתה עשוי להשתנות. עבור אולמות הרצאות וכיתות גדולות אחרות, הפתרון הקל ביותר הוא צג מרכזי גדול או מסך הקרנה שכל התלמידים יכולים לראות. ניתן להוסיף מוניטורים נוספים לחדרים גדולים במיוחד שבהם עלול להיות קשה לכל התלמידים לראות את המוניטור המרכזי. המרצים יכולים להתחבר לצג הראשי עם המכשירים שלהם כדי להציג מידע. עבור הגדרות למידה קטנות יותר של כיתות וקבוצות או למידה אקטיבית, צגים עבור כל שולחן צוות, בנוסף לתצוגה הראשית, יכולים לשמור על התלמידים במסלול ולתמוך בפעילויות שיתופיות. עבור שני התרחישים הללו, תצטרך להיות דרך כלשהי לתלמידים המשתתפים באופן וירטואלי כדי לראות ולשמוע את כל מה שקורה בחדר.

התלמידים שבבית צריכים להיות מסוגלים לראות את כל מה שקורה בכיתה. זה כולל את המורה, את חומרי השיעור ואת חבריהם לתלמידים או שותפים לקבוצה. המורים יכולים להשתמש במספר מוניטורים כדי להציג מידע נפרד לתלמידים בקבוצות בודדות. הם יכולים גם להיות חזותיים נפרדים זמינים עבור התלמידים לעקוב אחר השיעור ולהישאר מעורבים. פתרונות ניתוב וידאו מבוססי תוכנה יכולים לעזור בהצגת הזנות וידאו מרובות במרחב.

מצלמות ואודיו

כיתה היברידית טובה תאפשר לתלמידים בבית לראות ולשמוע טוב כפי שהיו רואים אילו היו בכיתה. חשוב לקחת בחשבון את זוויות המצלמה כדי לאפשר לתלמידים היברידיים בבית לראות את כל מה שקורה בכיתה. מיקרופונים מרכזיים יכולים לעבוד בחדרים קטנים יותר, אך מתן אפשרות לתלמידים להשתמש ולחבר את המכשירים שלהם לשמע יכול לעזור להפוך את הצליל של הכיתה לבהיר יותר.

 

תקשורת טובה חיונית בכיתה. פתרונות אודיו ווידאו אמינים וברורים הם הבסיס להצלחה בכיתה ובמרחבי הלמידה.

אנו בחברת רוגב, נסייע לכם בכל מה שנדרש על מנת להקים את הכיתה ההברידית כולל הדרכה והטמעה בקרב הצוות.

כך תהפכו את הטלויזיה או הלוח
למסך מגע אינטראקטיבי תוך דקות
מתכוננים להוראה מרחוק?
סרטון חובה

סרטון התקנת המסגרת

הורדות
בין לקוחותינו
ארגון המורים.jpg
כלכליסט.png
רהמ.jpg
טבע.png
ראשה.png
חשמל.png
רעננה.png
הסתדרות.jpg
אמית.jpg
SODA.png
חבד.jpg
צהל.jpg
אורט.jpg
בריאות.jpg
לאומי.png